Zdrowie uroda diety

W obecnych czasach bardzo mocno utrwalił się wizerunek pięknej, młodej, szczupłej kobiety i przystojnego, umięśnionego mężczyzny. Dzieje się tak za sprawą lansowania takiego typu urody przez liczne magazyny modowe oraz znane marki, które angażują modelki i modelów do swoich kampanii.

Przez takie wyobrażenie współczesnej kobiety i mężczyzny bardzo łatwo popaść w kompleksy. Dzięki czemu ludzie są skłonni do wielu wyrzeczeń, by poczuć się pięknie i dobrze z samym sobą. Często te ograniczenia są powodem niezdrowych nawyków. A przecież nie o to tutaj chodzi…

                    Oczywiście nie ma nic złego w dążeniu do bycia pięknym, jednak należy pamiętać o zdroworozsądkowym podejściu. Co więcej, niektóre cechy nabywamy wraz z narodzinami, dziedzicząc jakąś cechę genetycznie, jak na przykład grube łydki, kościste ręce, orli nos, itd. Należy jednak pamiętać, że nie oszukamy natury, ale możemy w jakiś sposób wpłynąć na to, by wyglądać lepiej (i nie jest tutaj mowa o operacjach plastycznych).

                    Bardzo często ubiór, makijaż, aktywność fizyczna wpływają na poprawę naszego wizerunku. Nie opłaca się głodzić czy stosować diety cud, kiedy można skorzystać z pomocy dietetyka czy trenera żywienia, którzy pomogą zbilansować dietę oraz osiągnąć upragnioną wagę. Istotny jest także ruch i aktywność, które nie tylko poprawiają naszą figurę, ale i zdrowie, wpływając jednocześnie na dobre samopoczucie. Jednak nie można z nim przesadzać, gdyż może zaszkodzić i wpłynąć odwrotnie na naszą sylwetkę.

                    Warto także pamiętać o tym, że uroda przemija, ale piękno nie zna ograniczeń, gdyż pięknym można być w każdym wieku. Myślę, że przede wszystkim liczy się poczucie komfortu i zaakceptowania siebie. Jesteśmy jacy jesteśmy i powinniśmy dbać o to, by się rozwijać i kształcić, a niżeli zmieniać czy smucić się z powodu tego, że nie przypomina się postaci wyjętych z telewizora czy modowych czasopism.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *