Dlaczego warto być ekologicznym?

Być dzisiaj eko

W ciągu ostatnich kilku lat częściej do naszych uszu dochodzą informacje związane z ekologią, kryzysem ekologicznym i pogłębiającą się dziurą ozonową. Coraz liczniejsze informacje, jak i coraz to bardziej zacięte dyskusje, doprowadziły do tego, że zacząłem się zastanawiać nad znaczeniem słowa ekologiczny, a także snuć refleksję na temat tego, czy ekologia to sposób na życie, czy może jedna z wielu fal modowych, która ma nam pomóc w zdobyciu popularności.

Odpowiedź na to pytanie jest nie łatwa, szczególnie, że każdy z nas ma tak naprawdę odmienne nastawienie do ekologii. Jest więc to kwestia bardzo subiektywna, związana z indywidualnym podejściem. Jedna kwestia jednak nie pozostawia wątpliwości – tylko my możemy zdecydować, jak bardzo chcemy być ekologiczni.

Ludzie różnią się między sobą, a typów człowieka jest prawie tyle samo, co poglądów. Jedni ludzie segregują śmieci, inni angażują się, biorąc udział w protestach ekologicznych, a niektórzy po prostu żyją, jak gdyby nigdy nic, podczas gdy jeszcze inni budują domy ekologiczne. Tak więc każdy z nas jest na swój sposób eko (mniej lub bardziej czynnie).

Myślę, że żaden z nas nie musi afiszować się z tym, że jest ekologiczny. Powinna nam wystarczyć sama świadomość tego, że robimy coś bezinteresownego dla środowiska. Powołując się na chęć bycia lepszym nie tylko dla samego siebie, ale planety, na której żyjemy.

Moim zdaniem bycie ekologicznym wiąże się w pewnym sensie z pojęciem oszczędności. Ekologia wynika z prostych rzeczy, takich jak gaszenie, oszczędzanie wody, segregacja śmieci.

Bardzo ważna jest także samoświadomość czynów, bowiem to od niej zaczyna się nasze postępowanie. To ona podpowiada nam, co jest dobre, a co złe.

RN

Jedna myśl na temat “Dlaczego warto być ekologicznym?

 • 29 sierpnia 2019 o 23:26
  Permalink

  Cześć, to jest komentarz.
  Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
  Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *