Rehabilitacja w wodzie.

Ostatnimi czasy dużo mówi się na temat rehabilitacji w wodzie. Według ekspertów uprawianie jej może wpłynąć na poprawę jakości życia u osób z dysfunkcją ruchową. Wpływa na rozluźnienie mięśni, a dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom może również wzmocnić niektóre grupy mięśni.

            Duże korzyści wpływające na poprawę zdrowia, zaowocowały powstaniem aqua aerobiku. Trenerzy zalecają trening tej aktywności dzieciom od trzeciego miesiąca życia, jak dorosłym osobom, które mają problemy z: wadami postawy ciała, niepełnosprawnością, autyzmem czy asymetrią ułożeniową. Warto także dodać, że aqua aerobik mogą również uprawiać kobiety w ciąży oraz osoby mające problemy z otyłością.

            Co więcej, aqua aerobik jest nie tylko efektowny, jeżeli chodzi o działanie, ale także bezpieczny. Dlatego, że polega na wykonywaniu ćwiczeń w wodzie, dzięki czemu wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy obciążone.

            Eksperci mówią o następujących korzyściach. Po pierwsze zwiększa się elastyczność mięśni i ścięgien przy równoczesnym obciążeniu stawów i kręgosłupa, a także następuje wzrost wytrzymałości organizmu. Po drugie aqua aerobik poprawia koordynację ruchową oraz równowagę, jak i opóźnia występowanie zmęczenia organizmu. Co więcej, uprawianie sportu uwalnia endorfiny, a także niweluje stres i napięcie organizmu.

            Generalnie aqua aerobik jest polecany każdej osobie, w każdym wieku. Jest to tego typu aktywność, która nie wymaga od nas dużych umiejętności i przede wszystkim nie ogranicza nas. Warto przemyśleć taką formę aktywności, bowiem jak to się mówi: w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *