Gospodarstwo Rybackie Zawólcze – Ryby z Serca Natury. Targi Bioexpo 2019 Warszawa

Gospodarstwo Rybackie „Zawólcze” zajmuje się w pełni ekologiczną i certyfikowaną hodowlą ryb, a w szczególności karpia. Gospodarstwo wkomponowane jest w malowniczy kompleks leśny leżący u podnóża Wyżyny Lubelskiej, w ścisłym sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody Sosny Polskiej. Duża odległość od ośrodków przemysłowych, naturalne warunki przyrodnicze i czyste powietrze tworzą przyjazny mikroklimat dla ekologicznej hodowli ryb, dlatego hasło promocyjne Gospodarstwa brzmi:  RYBY Z SERCA NATURY.

Pomysł na ekologiczną hodowlę zrodził się z potrzeby troski nie tylko o naturę, ale także o człowieka, któremu obecnie oferowana jest głównie przetworzona żywność opatrzona etykietą z niekończącą się listą barwników i substancji chemicznych. Optymizmem napawa fakt, że świadomość społeczeństwa rośnie i coraz więcej osób przykłada wagę do wartości odżywczych produktów, a także ich jakości,  dlatego jesteśmy pewni, że nasza oferta ekologicznych ryb stanie się atrakcyjna dla szerokiego grona konsumentów.

Jak hodowane są eko ryby?

Chów ekologicznych ryb w gospodarstwie odbywa się w sposób zgodny z tradycyjnym systemem opracowanym w II połowie XIX wieku przez Thomasa Dubisha. Hodowla ryb konsumpcyjnych trwa trzy lata, podstawą diety karpi jest pokarm naturalnie rozwijający się w stawach uzupełniany o zboża i nasiona roślin strączkowych pochodzących tylko z certyfikowanych ekologicznych upraw. Ten sposób karmienia jest gwarantem nie tylko tego, że ryba jest zdrowa, ale także wpływa na jej wyjątkowe walory smakowe. Co więcej stawy w Gospodarstwie Rybackim “Zawólcze” mają piaszczyste podłoże, dlatego, wszyscy, którzy do tej pory kojarzyli karpia z posmakiem mułu mogą o tym zapomnieć i odkryć prawdziwy smak karpia na nowo.

Na “Zawólczu” nie tylko ryby są szczęśliwe

Wszystkie stawy posiadają odpowiednio duże łowiska aby pomieścić odławiane ryby bez nadmiernego ich zagęszczenia. W trakcie odłowów, na wszystkich stawach stosowany jest dopływ świeżej wody celem zapewnienia rybom jak najlepszych warunków oraz redukowania stresu związanego z odłowem.

Dodatkowo na wszystkich etapach produkcji przestrzega się zasad rolnictwa zrównoważonego, polegającego na ochronie gleb i wód. Dzięki temu zawólczańskie stawy są naturalnym siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt w tym prawnie chronionych jak np. łabędź krzykliwy, nasz znak rozpoznawczy, który zajmuje godne miejsce w logo gospodarstwa.

Najwyższa jakość

Poza certyfikatem potwierdzającym hodowle ekologiczną przyznanym przez Ekogwarancję PTRE, nasze Gospodarstwo Rybackie “Zawólcze” spełnia także wymogi wysokich standardów jakości, co znajduje odzwierciedlenie w certyfikacie przestrzegania Kodeksu Dobrej Praktyki Rybackiej, jedynego w kraju certyfikatu jakości uznanego przez Ministra Gospodarski Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *