Microfood S.A. | Marka Puffins

MicroFood S.A. – właściciel marki Puffins – to producent chrupiących i ekologicznych przekąsek z warzyw i owoców oraz przygotowanych na ich bazie granulatów i proszków. Misją marki jest propagowanie smacznych i zdrowych przekąsek, które można chrupać do woli, bez obaw o zbędne kalorie. Puffinsy to doskonała alternatywa dla słodyczy i chipsów oraz innych solonych przekąsek.

MicroFood to mała, rodzinna firma z Ostrzeszowa, istniejąca od 2011 roku. Przedsiębiorstwo zatrudnia profesjonalistów o różnych specjalizacjach, połączonych pasją do zdrowego odżywania i ekologicznego stylu życia.

MicroFood S.A. to firma otwarta na potrzeby klientów, tworząca nowe rozwiązania dostosowane do najróżniejszych potrzeb klientów. Przedsiębiorstwo, poza chrupiącymi Puffinsami, oferuje między innymi doradztwo, możliwość stworzenia dedykowanych próbek i produktów, a nawet budowę specjalistycznych maszyn.

Produkty marki Puffins to najwyższej jakości owoce i warzywa suszone za pomocą innowacyjnej technologii „puffingu”. Dzięki zastosowaniu próżni, woda zawarta w owocach i warzywach zostaje odparowana w bardzo krótkim czasie i w niższej temperaturze, niż w przypadku tradycyjnego suszenia. Dzięki temu, w owocach i warzywach zachowane są wartości odżywcze, a także oryginalny smak i aromat.

Puffinsy dostępne są w dziesięciu smakach – truskawka, wiśnia, jabłko, mango, ananas, miechunka, burak, banan, pomidor i czarna porzeczka. Marka na ich bazie przygotowuje grysy stosowane między innymi w musli, herbatach owocowych, mieszankach śniadaniowych, a także proszki używane przy produkcji kremów do ciast, płatków i kaszek śniadaniowych. W 2017 roku do portfolio marki trafiły także topinambur, marchew, jagody goji oraz żurawina.

Wszystkie produkty dostępne w ofercie MicroFood S.A. posiadają Europejski Certyfikat Ekologiczny, są także wegańskie i bezglutenowe. Nie zawierają konserwantów, olejów, barwników ani dodatku cukru. W 2019 Puffinsy o rodzimym rodowodzie – porzeczka, burak, pomidor, truskawka, wiśnia oraz jabłko – zostały wyróżnione certyfikatem „Doceń Polskie” oraz tytułem TOP PRODUKT przyznawanym towarom najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *