Lekarstwo na depresję.

Jesień to piękna pora, jednak spadające liście, wietrzne dni i szybko zapadający zmrok może niejednego przytłoczyć.

            W takich sytuacjach warto poszukać rozwiązań, które mogą „wybić” nas z dołku. Dobrym sposobem jest znalezienie sobie ciekawego zajęcia lub hobby, które zmotywuje nas do działania. Należy jednak pamiętać, że wszystko to powinno obywać się bez wywierania wewnętrznej presji, gdyż ona często nas nie motywuje, a działa zupełnie odwrotnie. Proponuję więc, by motywować się po trochu, wyznaczając sobie małe cele. Z pewnością takie małe punkty z czasem poprowadzą nas do większych, ale najważniejsze, że obudzą w nas chęć działania.

            Bardzo często słyszy się, że ludzie obwiniają pogodę o swój nastrój, zapominając, że na jego wpływ ma również nasze pożywienie. Nie bez powodu mówi się, że jest się tym, co się je. Ważnym elementem naszej jesiennej diety powinny być produkty, które zastąpią nam słońce, czyli naturalne źródło witaminy D, odpowiadającej za właściwy poziom serotoniny we krwi. Badacze podkreślają, że jesienią dodają nam przede wszystkim energii: banany, owoce jagodowe, cytrusy, kiwi, awokado, zielone warzywa, marchew, chili i kiełki.

            Bardzo często nas humor jest zależny od nastawienia, dlatego wstając rano powinniśmy szukać pozytywów i cieszyć się przede wszystkim z małych rzeczy. Tak naprawdę to MY odpowiadamy za to, jak się czujemy i to MY powinniśmy dbać o siebie najbardziej!

autor: RN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *