Kamień węgielny na budowie praskiej szkoły

Przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu trwa budowa kompleksu oświatowego dla 600 uczniów i 175 przedszkolaków. 23 czerwca w ścianę powstającego nowoczesnego obiektu uroczyście wmurowano akt erekcyjny.

Koszt budowy zespołu szkolno-przedszkolnego u zbiegu ulic gen. Fieldorfa „Nila” i Jana Nowaka-Jeziorańskiego wyniesie miasto ponad 61 mln zł. To jedna z największych inwestycji na Pradze-Południe.

Pomimo trudności inwestujemy w infrastrukturę oświatową. W tym roku ponad pół miliarda złotych. To bardzo ważna placówka dla tej dzielnicy – ostatnią szkołę podstawową na Pradze-Południe oddano do użytku 23 lata temu. Budowa tak potrzebnych na Gocławiu placówek jak szkoła i przedszkole, zakończy się już pod koniec 2021 roku – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Trzykondygnacyjny obiekt będzie miał powierzchnię użytkową 11,404 tys. m2, halę sportową, stołówkę, place zabaw i dwa zewnętrzne boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią.

Znajdą się w nim 24 oddziały szkolne oraz 7 oddziałów przedszkolnych. W części szkolnej znajdą się po dwie sale komputerowe i językowe, sale do rehabilitacji, gabinet pedagoga, psychologa i logopedy oraz kuchnia z zapleczem.

Natomiast w części przedszkolnej sale do zajęć, sale rekreacyjno-zabawowe, szatnie, gabinety psychologa i logopedy. Przestronna i nowoczesna jadalnia „połączy” szkołę z przedszkolem. W całym obiekcie znajdą się również pokoje administracyjne i magazyny.

Teren zostanie ogrodzony i oświetlony, a na dachu obiektu powstanie zielony ogród.

Warszawa dla uczniów. Spełniamy obietnice

Warszawa za prezydentury Rafała Trzaskowskiego realizuje rekordowy program inwestycji. Tylko w 2019 r. oddaliśmy do użytku 12 przedszkoli i 3 szkoły podstawowe. W trakcie budowy jest kolejnych 18 placówek, a 16 jest planowanych. Na inwestycje oświatowe miasto przeznaczyło w 2020 r. ponad pół miliarda złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *