Cała branża w jednym miejscu

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. W kieleckim ośrodku wystawienniczym spotykają się najwięksi krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska oraz gospodarowaniem odpadami. W targach Ekotech biorą udział m.in. producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci. Spotkanie branży komunalnej przyciąga również przedsiębiorców prowadzących stacje demontażu pojazdów czy skupy surowców, przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz przedstawicieli świata nauki.

Merytorycznie o branży, czyli wydarzenia towarzyszące targom Ekotech

Targom EKOTECH towarzyszą branżowe seminaria, konferencje, prelekcje i tematyczne spotkania. W programie targów już po raz 9 pojawi się Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami organizowane przez firmę Ak Nova – partnera strategicznego Targów Ekotech. Tematy przewodnim spotkania będą m.in. najnowsze zmiany w przepisach, praktyki zbiórki i recyklingu odpadów z kraju i zagranicy, a także technologie oraz rozwiązania wykorzystywane w zakresie sortowania i biologicznego przetwarzania odpadów. Podczas spotkania branży komunalnej zaplanowano także blok prelekcji dla Stacji Demontażu Pojazdów przygotowywany przez Stowarzyszenie Eko Auto pt. „Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji”. O wydarzenia towarzyszące targom i atrakcje dodatkowe zadba również firma Ekolog z Poznania – która w tym roku organizuje spotkanie informacyjne pt. „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów”. Oba wydarzenia uzupełni Złom Kawiarnia i Strefa Ekspertów z poradami w zakresie funkcjonowania stacji demontażu pojazdów.

Konferencja o recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii aut elektrycznych po raz pierwszy w Polsce!

Po raz pierwszy podczas 22. edycji targów Ekotech wspólnie z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta zaplanowano konferencję o recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii aut elektrycznych. Będzie to pierwsze i jedyne jak do tej pory wydarzenie tego typu organizowane w Polsce. Konferencja tematycznie nawiązuje do towarzyszącym spotkaniu branży komunalnej targom Enex – adresowanym branży odnawialnych źródeł energii. Spotkanie ma na celu zwrócenie uwagi na obecny wzrost zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi, ale także na rozwiązania związane z późniejszym recyklingiem paneli.

Na Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zapraszamy już od 23 do 24 lutego 2022 roku, do Targów Kielce!