Warszawa, 25 kwietnia 2023 – Czy materiały z recyklingu mogą iść w parze z niezawodnością akcesoriów rowerowych? Jak zadbać o ogród teraz, aby sprzyjał kwitnącym już roślinom i wypoczynkowi? Co zabrać ze sobą na wycieczkę za miasto i jak urządzić piknik w pobliskim parku, troszcząc się jednocześnie o środowisko? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w najnowszej, wiosennej kolekcji Tchibo.

 

Trend 1: Baw się modą, która napawa pozytywną energią i chroni zasoby

Maj to czas kolorów i sięgania po więcej. Kompletując wiosenną i letnią garderobę, warto pamiętać o środowisku. Dlaczego? Ponieważ to również my, konsumenci, mamy wpływ na to, czy marki, którym ufamy, troszczą się o jego kondycję. Zwracajmy uwagę na tę odzież, która powstała z poszanowaniem zasobów naturalnych planety, a producent wykorzystuje np. włókna bawełny ze zrównoważonych upraw oraz materiały pochodzące z recyklingu. W taki właśnie sposób powstaje odzież Tchibo – marki, która dba o to, aby skala wytwarzania nowych ubrań z materiałów z odzysku była coraz większa. Recykling tworzyw sztucznych wiąże się również z mniejszym zużyciem wody i energii oraz redukcją emisji CO2 do atmosfery.

 

To nowy wymiar mody – gdy czujemy się stylowo i modnie, a zarazem mamy świadomość, że dzięki naszym wyborom troszczymy się o planetę i jej zasoby. W wiosennej kolekcji Tchibo upolować możemy np. koszulki z poliestru pochodzącego z recyklingu, w kultowym princie poziomych pasków czy też w iście wiosennym, żywym odcieniu czerwieni. Z kolei na chłodniejsze wieczory świetnie sprawdzą się swetry w kolorze ciemnej zieleni, wykonane w 80% z uprawianej ekologicznie bawełny. Wybór jest spory – bawmy się modą, zadbajmy o lepsze jutro dla nas i dla planety.

 

Trend 2: Aktywnie poznawaj bliższą okolicę i malownicze zakątki kraju

Rowerowa wycieczka za miasto a może weekend z bliskimi nad morzem? Każda okazja jest dobra, aby poznawać nowe zakątki Polski, najlepiej aktywnie. Każdą podróż, tę mniejszą i tę większą, warto rozpocząć z dobrym wyposażeniem. Do pokonywania kolejnych kilometrów trasami rowerowymi czy podczas spaceru po wybrzeżu niezbędne mogą okazać się ekologiczne akcesoria i sportowa odzież. Spodenki rowerowe wykonane w 70% z poliamidu z recyklingu, przeciwdeszczowy pokrowiec na plecak, do którego produkcji użyto 100% poliestru z odzyskanych włókien, a może wygodny, sportowy T-shirt, którego zawartość włókien z odzysku to aż 65%?

 

Tchibo pozostawia wybór i gwarantuje coś jeszcze – niezawodność ekologicznych akcesoriów sportowych dla amatorów rowerowych wycieczek. Wytrzymałość materiałów idzie tu w parze z troską o środowisko. Dlatego wybierając rękawiczki rowerowe z włóknami bawełny uprawianej ekologicznie czy praktyczny pokrowiec na siodełko z poliestru z recyklingu, zachowujemy bezpieczeństwo na trasie i odpowiedzialnie wykorzystujemy zasobu planety.

 

Trend 3: Zaskocz bliskich i zaproś ich na piknik

Wspólny posiłek z bliskimi w otoczeniu natury to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie natura wpływa na nasze dobre samopoczucie. Zafunduj sobie i najbliższym relaks pośród zieleni. Organizując piknik, postaraj się zrezygnować z jednorazowych kubków, talerzyków i innego wyposażenia piknikowych koszyków, które wykorzystasz tylko raz. Bądź eko! Co będzie dobrą alternatywą? Wielorazowe kubki na napoje, sztućce i piknikowe talerze, które z łatwością można myć i wielokrotnie wykorzystywać w przyszłości. Znalazły się one również w ofercie Tchibo. Wytrzymałe naczynia posłużą Ci na lata i będą Twoim odpowiedzialnym wyborem dla planety.

 

Trend 4: Zaszalej w swoim ogrodzie

Wiosna to czas, gdy nasz ogród zamienia się w jeden duży ekosystem. Owady, kwitnące drzewa i cieszące oko kwiaty pomagają nam zapomnieć o codzienności. Jeśli chcemy aktywnie aranżować nasz ogród, to teraz jest na to najlepszy moment! W pracach ogrodniczych pomogą Ci zrównoważone akcesoria od Tchibo – drewniane skrzynie, spinki do roślin z polipropylenu z recyklingu, a nawet kule nasienne dzikich ziół, dzięki którym ekologiczną żywność wyprodukujemy nawet na własnym balkonie. W ofercie marki znaleźć można także wygodne i ergonomiczne meble ogrodowe – na przykład wykonany z drewna akacjowego posiadającego certyfikat FSC® stolik kawowy, który z pewnością posłuży przez lata, ozdabiając nasze ogrody od wczesnej wiosny aż po późną jesień.

 

Trend 5: Pamiętaj o chwili dla siebie

Aromatyczna kawa w ulubionym fotelu lub w towarzystwie promieni słońca i szumu drzew na tarasie czy na balkonie brzmi jak relaks idealny. Odpoczywając w domowym zaciszu, również możemy podążać z duchem ekologii. Wybierając ceramiczne akcesoria kuchenne i zastawę stołową, a także stawiając na kawę uprawianą i wypalaną

z poszanowaniem środowiska oraz standardów pracy plantatorów, realnie przyczyniamy się do ograniczania negatywnego wpływu na planetę.

 

– W Tchibo stale stawiamy sobie za wymóg wspieranie przyjaznej środowisku produkcji oraz tworzenie dobrych warunków pracy na plantacjach i w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Chcemy, aby nasi konsumenci, ciesząc się smakiem kawy, mieli pewność, że powstała ona z poszanowaniem środowiska i lokalnej społeczności, która ją wyprodukowała, ziarna są najlepszej jakości, a przy ich wypalaniu wykorzystano energię z zielonych źródeł – tak jak ma to miejsce w palarni kawy Tchibo w podwarszawskich Markach – mówi Gabriela Bar-Rutkowska, menedżerka ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności biznesu Tchibo Warszawa Sp. z o.o.

 

Zainspirowani? Oferta Tchibo kryje jeszcze więcej praktycznych wskazówek, jak wiosenne akcesoria wybierać z myślą o sobie i o planecie. Odwiedź nasz sklep online Tchibo.pl oraz salony stacjonarne Tchibo i daj się zaskoczyć!