Eco Studio ELECTRO – SYSTEM to projekt edukacyjno – ekologiczny adresowany do dzieci i młodzieży. W każdym sezonie prowadzącymi są gwiazdy internetu zaangażowane ekologicznie. Nową ambasadorką jest jedna z najbardziej cenionych influenecerek i wokalistek młodego pokolenia – Magda Bereda, która odwiedzi strefę edukacyjną organizacji odzysku ELECTRO – SYSTEM podczas Targów Zero Waste w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 5 czerwca.

Eco Studio ELECTRO – SYSTEM – sezon 3

W nowym sezonie Eco Studio ELECTRO – SYSTEM powstaje 12 edukacyjnych materiałów wideo, mających charakter kreatywnych e-lekcji przyrody i rozmów z influencerami. Jednym z głównych celów projektu jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych prost z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika – tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie.

 

 

Eco Studio na Targach Zero Waste

 

Działania internetowe zostały w tym roku uzupełnione o spotkania „w realu” podczas ekologicznych eventów. Ambasadorka Eco Studia – Magda Bereda odwiedzi strefę edukacyjną organizacji odzysku ELECTRO – SYSTEM podczas Targów Zero Waste w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie! To tutaj w dniach 4 – 5 czerwca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie edukacyjno – ekologiczne. Magda pojawi się podczas drugiego dnia targów – w niedzielę 5 czerwca ok godz.15.00, a towarzyszył jej będzie dziennikarz młodego pokolenia znany m.in. ze stacji 4Fun.TV – Mateusz Jędraś. Razem z ekspertem organizacji odzysku – ELECTRO – SYSTEM – dr Robertem Wawrzonkiem poprowadzą panel edukacyjny, w czasie którego dowiemy się co zrobić z popsutym telefonem komórkowym, telewizorem, pralką, czy lodówką, co wspólnego z recyklingiem mają instrumenty muzyczne, plomby dentystyczne, czajniki elektryczne i medale olimpijskie. Będzie też trójkąt recyklingowy i eko quizy z nagrodami. Po części panelowej odbędzie się spotkanie z Magdą Berdą, w czasie którego fani będą mogli zdobyć autograf swojej idolki, zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie i nagrać TikToka.

 

Więcej informacji:

http://targi-zerowaste.pl

https://www.electro-system.pl/eco-studio-electro-system/

https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem

https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem

https://www.youtube.com/ecostudio