Ekologia

Pracownicy 13 wrocławskich firm sfinansowali zakup drzew i krzewów i zasadzili je na terenie Miejskiego Centrum Usług Socjalnych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej 25 we Wrocławiu. Akcja pod nazwą #FloraDlaSeniora to kolejna odsłona działań CSR WroClub – nieformalnej grupy, zrzeszającej przedstawicieli społecznie zaangażowanych firm z Dolnego Śląska. Organizację akcji wspierał start-up pozytywnego wpływu Dotlenieni.org oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

 

Miejskie Centrum Usług Socjalnych Dom Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej 25 we Wrocławiu zamieszkują w szczególności osoby starsze, przewlekle somatycznie chore. Inicjatywa na rzecz ośrodka stała się okazją do wolontariatu pracowniczego i współpracy międzysektorowej. Firmy należące do CSR WroClub zachęcały swoich pracowników do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy na e-zrzutce oraz fizycznej zbiórki sadzonek. W efekcie udało się zebrać ok. 12 tysięcy złotych, co pozwoliło na zakup 253 roślin.

Już po raz kolejny wspieramy DPS przy ul. Karmelkowej. Nie ma wątpliwości, że zieleń ma ogromne znaczenie dla zapewnienia zdrowych i komfortowych warunków życia seniorów. Chcemy, aby starsze osoby miały możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu i w miłym otoczeniu. – tłumaczy Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w Credit Agricole, odpowiedzialny m.in. za koordynację aktywności charytatywnej banku.

Nowe rośliny w ogrodzie ośrodka poprawią estetykę tego miejsca i zapewnią warunki bardziej przyjazne dla spacerów na świeżym powietrzu.

Ta akcja to idealny przykład na obopólne korzyści wynikające z działalności CSR WroClub - nasi pracownicy mogą skorzystać z godzin wolontariackich i na chwilę oderwać się od swoich codziennych obowiązków, przy okazji pomagając potrzebującym. My jako Eco Community/ Charity Team zawsze aktywnie zachęcamy do udziału w tego typu przedsięwzięciach. Nie można również pominąć faktu, iż zazielenianie naszego miasta przysłuży się nie tylko podopiecznym DPS-u, ale również wszystkim mieszkańcom. – tłumaczy Sara Ziemecka, Eco Community Ambasador (koordynatorka akcji CSR) w Infor.

Teren wokół budynku to prawie 3 hektarów terenów zielonych, na których mieszkańcy DPS mają możliwość spędzenia wolnego czasu na spacerach i odpoczynku wśród zieleni. Ogród wykorzystywany jest również do spotkań rodzinnych oraz imprez organizowanych przez DPS. Nowe nasadzenia wzbogaciły przestrzeń ogrodu. Naszym marzeniem jest urzeczywistnienie ogrodu sensorycznego i pod tym kątem wspólnie z CSR WroClub dobieraliśmy rodzaje roślin. Takie wspierające akcje zawsze spotykają się z wdzięcznością mieszkańców DPS, którzy chętnie korzystają z zielonych przestrzeni – podsumowuje Janusz Nałęcki, dyrektor Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest powołany w 2017 r. CSR WroClub. Zrzesza on entuzjastów i praktyków społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) z firm zlokalizowanych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W akcję #FloraDlaSeniora zaangażowało się 13 wrocławskich przedsiębiorstw z różnych branż: AXA XL, ATOS, ARC Software, Credit Agricole, Credit Suisse, DXC Technology, Europejski Fundusz Leasingowy, Infor, intive, Knowable, Kyndryl, Olympus Business Services i Smith&Nephew. Partnerami wydarzenia była Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz start-up pozytywnego wpływu - Dotlenieni.org, który kupił drzewa i krzewy, wypożyczył sprzęt i pomógł w nasadzeniach.

#FloraDlaSeniora to kolejna akcja zorganizowana przez CSR WroClub. Rok temu klub zrealizował m.in. inicjatywę #zczystymsercem, dzięki której udało się przygotować 230 spersonalizowanych zestawów kosmetycznych dla każdego pensjonariusza z DPS. Wcześniej odbyła się też akcja Kup plecaka dla dzieciaka, z wynikiem 400 wyprawek szkolnych przekazanych podopiecznym dolnośląskich domów dziecka.

Add a comment

2 grudnia 2021 roku w hotelu Regent w Warszawie odbędzie się organizowana przez Executive Club debata poświęcona tematyce zrównoważonego budownictwa. Celem spotkania będzie merytoryczna dyskusja na temat odpowiedzialności względem użytkowników i środowiska naturalnego w sektorze budownictwa. Transmisja wydarzenia zostanie udostępniona poprzez kanał Executive Club w serwisie Youtube.


Zaproszeni prelegenci poruszą najbardziej aktualne zagadnienia związane ze zrównoważonym budownictwem. Podczas dyskusji poznamy trendy w ekologicznym budownictwie oraz działania, które mają sprawić, że budownictwo jest bardziej przyjazne użytkownikom. Porozmawiamy również o odpowiedzialności i tym samym minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne przez wszystkie procesy powstawania inwestycji. Nie zabraknie również kwestii dotyczącej innowacji
z obszaru automatyki dla budynków, która miałaby redukować straty energii.
Najnowsze informacje dotyczące wydarzenia pojawiać się będą na stronie organizatora:


https://executiveclub.pl/zrownowazone-budownictwo/

Add a comment

70 mln zł dla samorządów lub ich związków przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na przedsięwzięcia w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż wód termalnych. Nabór w ramach drugiego konkursu programu priorytetowego „Udostępnianie wód termalnych w Polsce” odbędzie się w terminie od 3 stycznia do 30 czerwca 2022 r.

Add a comment

Biznes i Ekologia

BiE2_151_v51_podglad_rozkladowki
BiE2_151_v51_podglad_rozkladowki_1
BiE2_150_ jubileuszowy_1
BiE2_149_podglad_rozkladowki_1
Previous Next
1 2 3 4