Dzięki ładowarce wallbox ENECTOR firma KOSTAL kontynuuje rozwój systemu, spełniając wymogi połączenia komponentów energii odnawialnej w jeden wydajny system.

Wraz z inteligentnymi falownikami KOSTAL i perfekcyjnym uzupełnieniem w postaci licznika Smart Energy Meter, portalu KOSTAL Solar Portal i aplikacji KOSTAL Solar App, wallbox ENECTOR tworzy kompletny system KOSTAL.

„Już teraz firma KOSTAL oferuje ważne komponenty energetyczne do wytwarzania energii słonecznej: począwszy od własnej instalacji fotowoltaicznej, poprzez kontrolę i monitoring energii, aż po zastosowanie w e-mobilności – i to wszystko dzięki produktom jednej firmy” – mówi Frank Henn, prezes zarządu KOSTAL Solar Electric GmbH. „Nasz nowy KOSTAL Wallbox ENECTOR sprawia, że cały system jest wyjątkowy”.

Wallbox ENECTOR – wygląd i działanie

Eleganckie linie w połączeniu z trwałymi materiałami – a wszystko to w solidnej obudowie, która sprawdza się w pomieszczeniach i na zewnątrz, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Przejrzysta i prosta konstrukcja oraz łatwa obsługa: wallbox ENECTOR pokazuje wszystkie ważne informacje o stanie na przejrzystym wyświetlaczu LED.

Elastyczny wallbox ENECTOR zapewnia jednofazową moc ładowania do 3,7 kilowata i trójfazową moc ładowania do 11 kilowatów, zarówno z własną instalacją fotowoltaiczną, jak i bez niej. Wallbox firmy KOSTAL jest gotowy do podłączenia i szybkiej instalacji – po prostu podłącz i rozpocznij ładowanie. Nie jest wymagana autoryzacja. Dzięki technologii ładowania Mode 3 ładowarka ENECTOR ładuje najbardziej popularne e-pojazdy – zarówno te w pełni elektryczne (BEV), jak i hybrydowe (PHEV). Kabel ładujący o długości 7,5 metra z wtyczką do ładowania typu 2 zapewnia wystarczające pole manewru dla własnego pojazdu elektrycznego i jest dostarczany w komplecie. Nawet w trybie czuwania ładowarka ENECTOR wyróżnia się niskim zużyciem energii poniżej jednego wata.

Wygoda i kompatybilność dzięki ładowarce wallbox ENECTOR

Nowy wallbox marki KOSTAL jest optymalnie dopasowany do licznika KOSTAL Smart Energy Meter (KSEM). W ten sposób KSEM monitoruje przyłącze domowe i chroni je przed przeciążeniem, aby w razie potrzeby zmniejszyć moc ładowania wallboxa ENECTOR. Zintegrowany monitoring prądu uszkodzeniowego DC oraz monitoring temperatury również zapewniają płynną i ciągłą pracę.

„Decydującą wartością dodaną, poza zwykłym ładowaniem własnego e-samochodu, są inteligentne funkcje zapewniające komfort, które można dodawać elastycznie i – jak zawsze w firmie KOSTAL – na życzenie klienta” – mówi Frank Henn.

Ponieważ dzięki licznikowi energii KOSTAL Smart Energy Meter i kodowi aktywacyjnemu ładowarkę ENECTOR można indywidualnie rozbudować o dodatkowe funkcje poprawiające wydajność i komfort. Po aktywacji użytkownik ma do dyspozycji różne tryby ładowania. Ładowarka ENECTOR jest regulowana i kontrolowana za pomocą aplikacji KOSTAL Solar App lub Webservera licznika KOSTAL Smart Energy Meter.

Ładowanie to kwestia ustawień

Ładowarka o dużej mocy jest łatwiejsza w obsłudze niż kiedykolwiek wcześniej: Tryb pracy „Power Mode” (zwykłe ładowanie) w pełni określa jego nazwa. Zgodnie z zasadą „Plug and Charge” (podłącz i ładuj), wallbox firmy KOSTAL jest natychmiast gotowy do pracy i ładuje z maksymalną mocą. Po prostu podłącz i ładuj – dla ładowarki ENECTOR to niezwykle proste.

Tryby ładowania Solar Plus Mode (połączenie zasilania sieciowego i ładowania solarnego) oraz Solar Pure Mode (ładowanie wyłącznie energią solarną) są optymalnie dostosowane do pozyskiwania energii fotowoltaicznej z własnego dachu przy wykorzystaniu falowników KOSTAL. W ten sposób energia słoneczna generowana przez instalację fotowoltaiczną jest płynnie przekazywana do pojazdu elektrycznego. Na życzenie z uwzględnieniem podłączonego akumulatora lub bez niego. Maksymalna elastyczność dla Twojej e-mobilności.

Zawsze pod kontrolą: dzięki przejrzystemu połączeniu z licznikiem KOSTAL Smart Energy Meter w każdej chwili można sprawdzić przepływy energii. Jest to idealne rozwiązanie do analizy i modulacji własnej instalacji fotowoltaicznej, a wszystko to odbywa się w łatwy sposób i bezpłatnie za pośrednictwem portalu KOSTAL Solar Portal lub aplikacji KOSTAL Solar App.

Inwestycja w interakcję

Zakup ładowarki wallbox jest dotowany przez państwo, ponieważ korzystanie z prądu pochodzącego ze źródeł odnawialnych również przyczynia się do ochrony środowiska. Prezes zarządu Frank Henn potwierdza: „Stacje ładowania takie jak ENECTOR o mocy do 11 kilowatów, które zapewniają procesy ładowania na bazie odnawialnych źródeł energii, po złożeniu wniosku są objęte dotacją na jedną stację ładowania na urządzenie oraz poniesione koszty instalacji i podłączenia”.

Dodatkowo firma KOSTAL wydłuża okres gwarancji na wallbox ENECTOR do 5 lat poprzez bezpłatną rejestrację „KOSTAL Smart Warranty”.

KOSTAL Wallbox ENECTOR można zamawiać od czwartego kwartału 2021 roku. Dostawy rozpoczną się w pierwszym kwartale 2022 roku. Aktualne informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.kostal-solar-electric.com.

­
­