Z początkiem maja b.r. spółka ERGO Technology & Services S.A., aktywnie wspierająca proces digitalizacji Grupy ERGO, przeprowadziła się do nowej siedziby. Firma zajmuje obecnie 6 tysięcy metrów kwadratowych w biurowcu Format w Oliwie, biznesowej części Gdańska, znacząco podnosząc tym samym jakość powierzchni biurowej dedykowanej ponad 700 pracownikom z Trójmiasta. Nowa siedziba to nie tylko nowoczesne i przyjazne osobom z ograniczoną sprawnością ruchową miejsce pracy, ale również zielona przestrzeń i ekologiczne rozwiązania.

Serce biznesu IT w Gdańsku

Holding technologiczny ERGO Technology & Services Management AG, którego część stanowi obecna w Polsce spółka ET&S S.A., oferuje przestrzeń do rozwoju dla ludzi otwartych na ciągłe doskonalenie się i wykorzystywanie zaawansowanych technologii do tworzenia innowacyjnych rozwiązań łączących ludzi na całym świecie. ET&S przyczynia się do sukcesu Grupy ERGO poprzez rozwijanie efektywnych kanałów komunikacji z klientami oraz dostarczanie produktów ubezpieczeniowych dostosowanych do ich potrzeb. Jest to możliwe za sprawą wspólnej przestrzeni do współpracy i rozwoju w wielokulturowych zespołach.

Posiadamy zróżnicowane i szerokie kompetencje w zakresie transformacji cyfrowej, a także know-how w tworzeniu i wdrażaniu złożonych systemów informatycznych. Dla naszego zespołu potrzebujemy więc miejsca, które nadąży za dynamicznym rozwojem oraz zapewni unikalny komfort pracy. Stąd wybór nowego biurowca Format na naszą siedzibę – to miejsce zorientowane na najlepsze rozwiązania technologiczne, łączące nowoczesność z ponadczasową ceglaną zabudową i zrównoważonym budownictwem mówi Izabela Olszewska, Dyrektorka Zarządzająca ERGO Technology
& Services S.A.

Choć firma ERGO Technology & Services S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch operujących na polskim rynku spółek IT Grupy ERGO dopiero dwa lata temu, jej historia sięga powstałej w latach 90-tych sopockiej firmy Atena.

„Rozwój technologii informacyjnych stanowi fundament rozwoju nie tylko sektora ICT, ale także gospodarki i społeczeństwa. Konkurencyjność branż gospodarki województwa pomorskiego w dużej mierze oparta jest na dostępności i jakości rozwiązań sektora ICT. Dlatego samorząd województwa postawił na rozwój tej dziedziny i stara się zapewnić jak najlepsze warunki zarówno dla firm poszukujących nowych destynacji, jak i dla tych, które już działają w regionie. Kolejne etapy rozwoju firmy ERGO Technology & Services są dobrym przykładem, świadczącym o skuteczności podejmowanych przez nas działań” – mówi Ludwik Szakiel, z-ca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim.

ET&S S.A. znalazła się w gronie ubiegłorocznych laureatów prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa w Polsce. Zapewnia nowoczesne rozwiązania technologiczne dla całej Grupy ERGO i wspiera jej digitalizację, a nowa siedziba to inwestycja w jej dalszy, dynamiczny rozwój.

„W ET&S wierzymy w różnorodność i wzajemny szacunek. Łączy nas chęć tworzenia unikalnych rozwiązań i dążenie do przekraczania oczekiwań. Nowa siedziba w biurowcu Format to miejsce dla naszych pracowników z Trójmiasta, jak również każdego z ponad 1260 specjalistów ET&S. Nowoczesna, przyjazna przestrzeń będzie wspierać integrację naszego wielokulturowego, międzynarodowego zespołu i tworzenie rozwiązań zorientowanych na przyszłość w sprzyjającym temu otoczeniu” – dodaje Izabela Olszewska.

Architektura w duchu innowacyjności

W swojej nowej siedzibie, budynku Format zlokalizowanym w Gdańsku Oliwie, wybudowanym przez firmę deweloperską Torus, ERGO Technology & Services zajmuje 6 tysięcy metrów kwadratowych na 4 piętrach.

Bardzo się cieszymy, że ERGO Technology & Services postawiła na Format. Nasze rozmowy na temat nowego biura tej firmy trwały tak naprawdę wiele lat, a finał negocjacji przypadł na trudny, pandemiczny czas – jest to tym większy sukces wszystkich zaangażowanych w ten proces stron. Wierzę, że Format otworzy nowy rozdział w rozwoju ET&S, a wysoką jakość powierzchni biurowej oraz świetną lokalizację i skomunikowanie docenią zarówno management, jak i pracownicy mówi Marcin Piątkowski, Dyrektor ds. Komercjalizacji i Marketingu w spółce Torus.

W biurowcu wprowadzono szereg udogodnień i rozwiązań, m.in. specjalne filtry i wentylację zapewniającą świeże oraz czyste powietrze, a także ekologiczny design, np. lady recepcyjne wykonane z recyklingowanego szkła. Na powierzchnie biurowe tłoczone jest znacznie więcej świeżego powietrza, niż przewidują to normy (50m3 świeżego powietrza na osobę na godzinę), a jego wysoka jakość zapewnia większy komfort pracy. Nowe ekologiczne technologie, zastosowane przy budowie budynku, zostały docenione i nagrodzone precertyfikatem LEED na poziomie Gold, który potwierdza wysokie standardy jakościowe, środowiskowe i zdrowotne.

“ERGO Technology & Services S.A. jest jednym z największych pracodawców z branży IT w Trójmieście. Przez wiele lat, jeszcze jako Atena, firma rozwijała się w kilku budynkach przy ul. Rzemieślniczej w Sopocie. Wprowadzenie się do nowej siedziby to ważna zmiana. Nie stało się to jednak z dnia na dzień. Wybór Formatu był zwieńczeniem wieloletnich analiz, poszukiwań i negocjacji. Zabezpieczenie interesów najemcy przy tak dużej powierzchni oraz dynamicznych zmianach na rynku nieruchomości było bardzo złożonym procesem. Deweloper, firma Torus, w swoim najnowszym projekcie w Gdańsku Oliwie zapewnił dla Grupy ERGO spójną powierzchnię biurową w jednym budynku i sprostał wysokim wymaganiom jakościowym klienta” – mówi Adam Schroeder, Dyrektor Regionalny na Polskę Północną, Cushman & Wakefield.

Przy budynku zaprojektowana została zielona przestrzeń z elementami małej architektury – strefa relaksu i wyciszenia. W ramach inwestycji planowana jest także budowa boisk sportowych umożliwiających grę w koszykówkę i siatkówkę. Pracownikom stworzy to możliwość chwilowego oderwania się od pracy na świeżym powietrzu albo większej aktywności czy sportowej integracji po jej zakończeniu. Ponadto, biurowiec FORMAT posiada certyfikat Obiekt Bez Barier, co oznacza jego dostosowanie do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością.

ERGO Technology & Services S.A.

ERGO Technology & Services S.A. (ET&S) jest częścią globalnego holdingu technologicznego ERGO Technology & Services Management AG. Zespoły firmy posiadają szerokie kompetencje w zakresie transformacji cyfrowej, know-how w tworzeniu oraz wdrażaniu złożonych systemów IT oraz wysokiej jakości rozwiązań, portfolio idealnie dopasowanych do potrzeb rynku ubezpieczeń. ET&S przyczynia się do sukcesu Grupy ERGO poprzez rozwijanie efektywnych kanałów komunikacji z klientami oraz dostarczanie produktów ubezpieczeniowych dostosowanych do ich potrzeb. Więcej informacji można znaleźć na stronach: ets.ergo.com oraz w magazynie online dotyczącym digitalizacji i innowacji: next.ergo.com.

O ERGO Technology & Services Management AG

ERGO Technology & Services Management AG (ET&SM) to globalny holding technologiczny wchodzący w skład Grupy ERGO, który odpowiada za dostarczanie rozwiązań IT dla całej Grupy. Działania globalnych campusów ERGO Technology & Services Management, w tym zespołów ET&S S.A. zlokalizowanych w Warszawie oraz Sopocie, bezpośrednio przyczyniają się do cyfrowej transformacji i digitalizacji rozwiązań oferowanych przez Grupę ERGO na całym świecie.

Struktura organizacji jest skupiona wokół Tech Hubów w Polsce, Niemczech oraz w Indiach. Łączy ona grono ekspertów IT o najbardziej poszukiwanych umiejętnościach, kompetencjach i doświadczeniu, stanowiąc platformę wymiany wiedzy i ścisłej współpracy wielokulturowych zespołów. ET&SM to społeczność z 20 krajów działająca w 12 lokalizacjach na świecie, licząca ponad 2600 pracowników etatowych i szerokie grono współpracujących specjalistów zewnętrznych.