Znamy zwycięzców konkursu ekologicznego „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM”. Jury w skład, którego weszli ambasadorzy projektu edukacyjnego: Magda Bereda i Kuba Adamiak oraz przedstawiciele organizacji odzysku ELECTRO – SYSTEM wybrali najciekawsze materiały wideo pokazujące prawidłowe postępowanie z elektroodpadami. Na podium znaleźli się: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie i Szkoła Podstawowa w Bryńsku.

Zwycięskie filmiki edukacyjne

Wielki Finał ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM” odbędzie się 15 września na warszawskim Żoliborzu i będzie miał charakter festiwalu muzyczno – ekologicznego na Sprzątanie Świata. W czasie finału w akcję włączą się gwiazdy zaangażowane ekologicznie oraz uczniowie szkół z całej Polski. Do Warszawy przyjadą: Laureat I miejsca – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, Laureat II miejsca – Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie, Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa w Bryńsku i Wyróżnieni w Konkursie. Laureaci otrzymają również nagrody rzeczowe w postaci urządzeń elektronicznych.

Prace konkursowe zwycięzców:

I miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=XnsLMXQbPLc

II miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=1CxpQ3zRsYc

III miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=PB0jO0sGXbg

Gwiazdy dla środowiska

„Eco Studio ELECTRO – SYSTEM” to konkurs organizowany w ramach kampanii edukacyjnej, którego pomysłodawcą jest ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat prawidłowego, zgodnego z zasadami ochrony środowiska postępowania z elektroodpadami, a także ich wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Aby zainteresować edukacją ekologiczną młode osoby w projekt zaangażowały się znane i lubiane przez młodzież gwiazdy i influencerzy m.in. ambasadorzy – Magda Bereda i Kuba Adamiak, Kinga Sawczuk, Lena Moonlight, Natalia Sisik i Filip Lato. To oni zachęcali fanów do tworzenia wspólnie z nauczycielami krótkich filmów o elektrośmieciach. Liczył się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektroodpadami. Gwiazdy te pojawią się również na wielkim wydarzeniu – „Festiwalu Eco Studio ELECTRO – SYSTEM na Sprzątanie Świata” 15 września w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu.

 

Atrakcje z okazji akcji Sprzątanie Świata

 

Uczniowie będą mogli wysłuchać koncertu Magdy Beredy i jej gości specjalnych, przybić piątkę z maskotkami projektu – Smartim i Lodzią, wziąć udział w quizach ekologicznych przy trójkącie recyklingowym. Odbędzie się również symboliczne „Sprzątanie świata” i zbiórka drobnych elektrośmieci, takich jak: popsute telefony komórkowe, tablety, słuchawki, odtwarzacze mp3.

 

Każdego roku zachęcamy dzieci i młodzież, aby aktywnie uczestniczyli w naszym projekcie edukacyjnym, będąc nie tylko odbiorcami treści ekologicznych, ale także ich twórcami. W tym roku zadanie konkursowe polegało na stworzeniu własnego filmiku do eko piosenki Odzyskaj. Wybraliśmy autorów najciekawszych prac, którzy pokazali jak należy postępować lub jak nie należy postępować z elektroodpadami. Zwycięzcy odwiedzą nas w Warszawie podczas Wielkiego Finału na Sprzątanie świata oraz otrzymają cenne nagrody rzeczowe w postaci: telewizora, smartfona i tabletu! – mówi dr Robert Wawrzonek, Prezes Zarządu organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM, pomysłodawcy projektu.

Nasze przesłanie

Jednym z głównych celów projektu Eco Studio ELECTRO – SYSTEM jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych prosto z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika – tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie.

Działania edukacyjne projektu wspierają zaangażowani ekologicznie patroni honorowi: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Prezydent Miasta Kielce, Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna, Prezydent Miasta Zgierz, Burmistrz Gminy Błonie, Burmistrz Gminy Góra Kalwaria, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki, Burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark, Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny, Prezydent Miasta Pabianice, Wójt Gminy Kampinos, Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, Prezydent Miasta Pruszków, Burmistrz Miasta Kamienna Góra, Burmistrz Miasta Ostróda, Burmistrz Miasta Sierpc, Burmistrz Miasta Golub – Dobrzyń, Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny.

Patroni medialni: Newsweek Zielony, magazyn „Odpady i środowisko”, magazyn „biznes & EKOLOGIA”, ogólnopolski kwartalnik ekologiczny EkoNatura, portal EkoGuru, portal Interia ZIELONA, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Partnerzy Finału: wielkareklama.eu, imaga4you.eu, runvido.com, Wege Siostry, Biosensual.

Partner Honorowy: Program Czysta Polska.

Więcej informacji:

https://www.electro-system.pl/eco-studio-electro-system/

https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem

https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem

https://www.youtube.com/ecostudio