Sezon wakacyjny w pełni, a klienci coraz bardziej świadomie wybierają miejsca, gdzie się zatrzymają na urlop czy w czasie wyjazdu służbowego. Nowym trendem są ekologiczne hotele, a samo hasło jest odmieniane w każdej branży przez wszystkie przypadki. Można więc się zastanawiać, czy da się zmniejszyć zużycie wody oraz koszty ogrzewania obiektu, a także wprowadzić inne rozwiązania, które będą chronić środowisko naturalne, będą promować produkty od lokalnych dostawców oraz pozwolą pokazać klientom piękno regionu.

Dlaczego klienci wybierają ekologiczne hotele?

Być może ekologiczny hotel jest kwestią mody oraz marketingowym chwytem, któremu ulegają wszyscy, bo przecież jest to modne. Warto więc dokładnie sprawdzić ofertę, by nie dać się złapać na marketingowe sztuczki, a faktycznie troszczyć się o środowisko naturalne także w czasie wyjazdu. Warto pamiętać o tym, że statystycznie miejsca wypoczynkowe pochłaniają znaczną ilość zasobów – wody, energii oraz generują dużo śmieci, więc wybór miejsca noclegowego to sposób na to, by ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Więcej o hotelach i ekologicznych aspektach prowadzenia biznesu przeczytasz na maciejstraus.pl.

Czy ekologiczny hotel może zmniejszyć zużycie wody oraz koszty ogrzewania obiektu?

Można na przykład wybrać hotel zbudowany w otoczeniu drzew owocowych dawnych odmian. Także stosowanie ekologicznych produktów w hotelowej kuchni sprawia, że można przyciągać klientów nie tylko wyjątkowymi smakami, ale również najwyższymi parametrami. W wielu wypadkach gospodarstwa, które słyną z ekologicznych produktów, dbają także o zmniejszenie odpadów żywnościowych, co dla ochrony środowiska jest niezwykle istotne. Tym samym wsparciem biznesowym staje się program zakładania sadów, inwestycje, które zmniejszają zanieczyszczenie świetlne, a hotele coraz częściej inwestują we własną elektrociepłownię. Jak widać, zakres proekologicznych działań przekłada się zarówno na to, co przygotowuje się w kuchni, jak i czy ogrzewa się miejsce technologiami przyjaznymi środowisku, dba się o ograniczenie zużycia wody, a wystrój tworzą elementy rękodzieła użytkowego.

Jak znaleźć dobry hotel ekologiczny?

Hotel, który wdraża proekologiczne rozwiązania, może więc doskonale wpisać się w oczekiwania gości, jeśli oczywiście będzie całą procedurę robić odpowiedzialnie. Z jednej strony już standardem staje się rezygnacja z plastikowych jednorazowych opakowań, co zmniejsza ilość odpadów. Hotele korzystają też z własnej uprawy roślin oraz najnowszych technologii gospodarowania wodą i energią. Dodatkowo gości cieszą też prace lokalnych artystów.

Materiał zewnętrzny