KATE, czyli Kasia Dąbrowska

Wokalistka zdobyła uwagę mediów po wydaniu debiutanckiej piosenki „Dalej, dalej”. Utwór miał premierę podczas sportowych rozgrywek Orlen Warsaw Marathon. Piosenkarka wystąpiła podczas wydarzenia jako finalistka konkursu RMF FM.. Kolorowe gazety zainteresowały się teledyskiem do piosenki również dlatego, że wystąpił w nim Tomasz Barański, choreograf znany z „Tańca z gwiazdami„. Producentem muzycznym piosenki był Jarosław „Jasiek” Kidawa – gitarzysta, kompozytor, współpracujący z wieloma Artystami polskiej sceny muzycznej m. in. Kasią Kowalską, zespołami Feel, Makowiecki Band czy Małgorzatą Ostrowską.

Lekcje śpiewu Eli Zapendowskiej, Moniki Urlik oraz warsztaty muzyczne u Kayah – to dało Kate Dąbrowskiej inspirację do tworzenia. Warsztat dopełniły występy w teatrze Komedia z zespołem jazzowo-bluesowym oraz z orkiestra w amfiteatrach.

Wokalistka utworzyła piosenkę z Markiem Kościkiewiczem, założycielem zespołu De Mono. W teledysku wystąpił z nią aktor Marek Kaliszuk. Nagrania klipu odbyły się w urokliwym miejscu- Pałacu Czosnowskich. Wokalista jest autorką tekstu, natomiast Marek Kościkiewicz napisał muzykę do singla. Premiera nowego singla wokalistki „ Z tobą tak” wraz z wywiadem na jego temat odbyła się 3.12.21 w Programie I Polskiego Radia. Niebawem zobaczymy Kate wraz z jej nową piosenką również w Teleexpressie i innych mediach.

„Tekst piosenki „Z Tobą tak” jest dla mnie bardzo osobisty. Chciałam przez niego przekazać, że nie ma większej siły i potęgi niż miłość. W teledysku przedstawiliśmy opowieść o kobiecie i mężczyźnie, których spotkanie odmieniło życie, dodało mu koloru”.

” Mój tekst piosenki opowiada o pięknej relacji, która wspiera i buduje oraz o tym, że nie warto zaspokajać się marnościami, a miłość powinna opierać się na przyjaźni, wzajemnej mobilizacji i wierze w drugą osobę, nawet jeśli wszyscy inni przestaną w nią wierzyć.”

„Chciałabym, aby moja muzyka i klipy wniosły dużo dobrego dla odbiorców. Ważna jest w tym dla mnie autentyczność i naturalność i przekazanie siły płynącej z moich doświadczeń. Już na etapie pisania teksu, mam wyobrażenia jak będzie wyglądał klip”.

„Mam silną osobność i wspierające mnie bliskie osoby. W kwestii muzyki i pracy na planie również mam szczęście do ludzi. Marek Kościkiewicz doskonale przekazał w brzmieniu piosenki energię i emocje, które chciałam przekazać odbiorcom. To jest bardzo ważne otaczać się osobami które w nas uwierzą i dodają nam skrzydeł.” Zatem moje doświadczenia życiowe łatwo odczytać w tekstach, które piszę.

Pierwszy singiel „Dalej, dalej” miał swoją premierę w Programie 1 Polskiego Radia, a także Dzień Dobry TVN.

Trudne momenty w jej życiu to trampolina a kryzysowe sytuacje i odważne decyzje tylko ja hartują. Kate Dąbrowska nie boi się wyzwań i coraz śmielej pokazuje co potrafi, w świecie muzyki. Zdolna piosenkarka właśnie wkracza z nowym singlem „Teraz siebie znam”.

Drugi singiel KATE pt: ”Teraz siebie znam” powstał we współpracy z producentem muzycznym Łukaszem Lazerem – gitarzystą i menedżerem zespołu Red Lips, znanym ze współpracy z wieloma Artystami ze sceny polskiej i europejskiej.

KATE jest zarówno autorką tekstu piosenki, jak i scenariusza powstałego do niej teledysku, w którym wystąpił wraz z nią znany aktor Tomasz Ciachorowski.

Tekst utworu opowiada o przełamywaniu strachu oraz o tym, że bycie szczęśliwym zależy od nas samych.

Kate pracuje też nad nowymi piosenkami. Szykuje się do wydania całej płyty:

„Aktualnie jestem na etapie tworzenia kolejnych piosenek do płyty. Będzie miała ona charakter pop-rockowy.. Ta muzyka od dawna gra mi w duszy. Szukuję dla moich słuchaczy kolejną pozytywną dawkę dobrej energii. O moich koncertach oraz twórczości można dowiedzieć się na moich portalach społecznościowych”.

Wokalistka wspiera swoimi koncertami inicjatywy charytatywne zarówno aktorki Ewy Błaszczyk na rzecz kliniki Budzik jak i organizację SOS Wioski Dziecięce

„Liczy się cel. Jeśli wiem, że pomagam przez swoje teksty i przez swoją muzykę innym ludziom,bez względu na to, czy będzie to może mniejsza garstka czy większa grupa ludzi i wniosę coś dobrego, to dla mnie ma to ogromny sens.

 

zdjęcie: Lidia Skuza