Pokazy przedpremierowe i pasjonujące spotkania z twórcami, filmy uhonorowane festiwalowymi laurami, docenione przez widownie i krytykę. Otwarte we wrześniu Kino „Alternatywy” – zlokalizowane tuż przy stacji metra Imielin, w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” – nie zwalnia tempa i zaprasza na listopadowe pokazy. Seanse odbywają się w przestronnej, mogącej pomieścić 332 widzów sali Szekspir, która została wyposażona w nowoczesny system audialny, gwarantujący niezapomniane doznania. Bilety w atrakcyjnej cenie: 10 zł (ulgowy – dla seniorów i studentów), 15 zł (dla pozostałych widzów).

Program listopadowy:

2.11 godz. 19:00

„Włoskie wakacje”

reż. James D’Arcy

94 min.

Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie, a jedną z niewielu łączących ich rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go do sprzedaży domu. Przymusowe wakacje we Włoszech potrwają jednak dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii wszystko można zacząć od nowa.

4.11 godz. 19:00

„Nzara – Głód”

reż. Klara Wojtkowska

90 min.

Muzyczny film animowany oparty na zimbabweńskim micie. Imperium Rozvi w Wielkim Zimbabwe próbuje wykraść Księżyc z nieba, ponieważ wygląda jak on talerz. W kraju panuje wielki głód, jednak Księżyc jest… magiczną kobietą i chce zejść własną drogą.

7.11 godz. 17:00

„Nadzieja umiera ostatnia” i spotkanie z twórcami

reż. Jonathan L. Ramsey

82 min.

Projekt filmowy twórcy głośnego „Można panikować” skupiający się na pytaniu: jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w Polsce w tym momencie w historii? Dzieło sztuki dokumentalnej o charakterze zarówno osobistym, jak i uniwersalnym. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji i online.

9.11 godz. 19:00

„Green Book” reż. Peter Farrelly

82 min.

Nagrodzona Oscarem, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni. Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie Południe Stanów Zjednoczonych da początek przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

10.11 godz. 19:00

Gdyńskie Lwy na Ursynowie: „Zabij to i wyjedź z tego miasta”

reż. Mariusz Wilczyński

88 min.

Ta animacja Mariusza Wilczyńskiego to dużo więcej niż film: to 14 lat poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami. Wydarzenie organizowane we współpracy z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych.

16.11 godz. 19:00

„Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie” i spotkanie z twórcami

reż. Rafael Lewandowski

93 min.

Ponad 20 lat po śmierci poety, „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie” ukazuje jego skomplikowaną i złożoną osobowość. Twórcom filmu udało dotrzeć się do osób, które osobiście znały autora „Pana Cogito” i nigdy publicznie nie wypowiadały się na jego temat. Twórcy filmu zadają pytanie o cenę, jaką poeta musiał ponieść za swoją wrażliwość i niezależność.

17.11 godz. 19:00

Gdyńskie Lwy na Ursynowie: „Sweat”

reż. Magnus von Horn

100 min.

Trzy dni z życia motywatorki fitness, której obecność w mediach społecznościowych nadała status celebrytki. Choć jest śledzona przez setki tysięcy osób w jej życiu brakuje bliskości.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami. Wydarzenie organizowane we współpracy z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych.

23.11 godz. 19:00

„Złe baśnie”

reż. Damiano D’Innocenzo, Fabio D’Innocenzo

98 min.

Upalne lato, rzymskie przedmieścia. Do sielanki jednak daleko, zwłaszcza gdy już przekroczy się próg świata wykreowanego przez braci D’Innocenzo. Zamieszkujące go rodziny na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Podobnie jak wiele innych, dzielą swoje radości i smutki, a lepsze momenty przeplatają gorszymi. Tyle że tych drugich, połączonych z narastającą frustracją oraz agresją powodowaną sytuacją osobistą, materialną czy klasową, jest tu zdecydowanie więcej…

24.11 godz. 19:00

„Jeszcze jest czas”

reż. Viggo Mortensen

112 min.

John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

25.11 godz. 19:00

„Kraina oświeconych” i spotkanie z twórcami

reż. Pieter-Jan De Pue

84 min.

Kręcona przez kilka lat porywająca wizualnie alegoryczna epopeja o Afganistanie ukazanym przez pryzmat nieznanej wcześniej prawdziwej historii. Obserwujemy spektakularne panoramy afgańskiego krajobrazu: żyzne doliny, przysypane kurzem stepy, ośnieżone majestatyczne szczyty Hindukuszu i Pamiru.

28.11 godz. 12:00

„Mój brat ściga dinozaury”

reż. Stefano Cipani

101 min.

Kino familijne. Aby zdobyć uznanie w nowej szkole, nastoletni Jack ukrywa prawdę o swojej rodzinie i bracie z zespołem Downa. Nie przypuszcza, że kłamstwo ma krótkie nogi, a mały Gio ma niesamowite moce, których nikt się nie spodziewał!

30.11 godz. 19:00

„Ballada o białej krowie”

reż. Maryam Moghadam, Behtash Sanaeeha

88 min.

Codzienność Miny zmieniła się radykalnie, gdy dowiedziała się, że jej mąż został uwięziony, a następnie stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Zrozpaczona rozpoczyna walkę z cynicznym systemem. Jej działania wymagają jednak nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług…

 

Zakupu biletów można dokonywać w recepcji „Alternatyw” oraz przez serwis biletyna.pl: https://bit.ly/3uF86lI.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów na naszej stronie internetowej (alternatywy.art) oraz w mediach społecznościowych (facebook.com/alternatywy.art).

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: promocja@alternatywy.art.