MAGDA BEREDA & ECO STUDIO NA DZIEŃ ZIEMI

Magda Bereda dała się nam poznać jako influencerka i jedna z najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Od początku roku bierze udział w projekcie edukacyjnym Eco Studio ELECTRO-SYSTEM, promującym prawidłowe postępowanie z elektroodpadami. Na Światowy Dzień Ziemi, który świętujemy 22 kwietnia, Magda przygotowała wyjątkowy teledysk do piosenki „Odzyskaj”. W klipie znalazło się wiele motywów nawiązujących do środowiska, a sam tytuł utworu jest najlepszą zachętą do właściwego dbania o otaczający nas świat.

W nowym sezonie Eco Studio ELECTRO – SYSTEM powstaje 12 edukacyjnych materiałów wideo, mających charakter kreatywnych e-lekcji przyrody i rozmów z influencerami. Prowadzącą vlog jest Magda Bereda, posiadająca 1 milion obserwujących na TikToku, blisko 1 milion na Instagramie, ponad 720 tys. subskrybentów na YouTube i 300 tys. na Fanpage. W edukacji dzieci i młodzieży wspomaga ją Kuba Adamiak wcielający się w rolę eko profesora. W wideo przedstawiają problematykę elektrośmieci i prawidłowego postępowania z nimi. Przy użyciu rekwizytu – trójkąta recyklingowego zachęcają gwiazdy internetu i muzyków do udziału w eko wyzwaniach. Gośćmi odcinków są m.in. Lanberry, Filip Lato, Kinga Sawczuk, Lena Moonlight, Magic of Y, B.R.O, WarjatRadek, czy Kuba Szmajkowski.

Cieszę się bardzo, że zostałam ambasadorką tak wyjątkowego projektu. Wraz z organizacją odzysku ELECTRO – SYSTEM i Kubą Adamiakiem opowiadamy o tym jak dbać o nasz wspólny Dom – Ziemię. Jest jedna prosta zasada, którą powtarzamy w kółko „nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci”. Brzmi poważnie, ale sama nauczyłam się, że małe kroki mogą zdziałać wielkie rzeczy. Wszystko dzieje się w ramach dobrej zabawy i wpadają do mnie fajni goście. Mam nadzieję, że Wy też będziecie się dobrze bawić, oglądając nasze odcinki – zachęca Magda Bereda.

Eko piosenka na Dzień Ziemi

22 kwietnia światło dzienne ujrzała eko piosenka „Odzyskaj”, skomponowana przez producentów ze Szwecji – w tym Marka Tyspera (współpracującego z PINK i Zarą Larsson). Do utworu śpiewanego przez Magdę Bereda powstał też wideoklip wyreżyserowany przez Alana Kępskiego z udziałem influencera, TikTokera i finalisty „Top Model” – Michała Gały. Teledysk zawiera intro edukacyjne promujące jedną z najważniejszych zasad postępowania z elektrośmieciami – zakaz wyrzucania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do zwykłego kosza na śmieci.

Zobaczcie jak wyszedł prezent dla matki Ziemi przygotowany specjalnie na ten dzień – Magda Bereda & Eco Studio „Odzyskaj”:

https://youtu.be/U_xX_Es_e3c

Konkurs ogólnopolski

Z okazji Święta Ziemi ambasadorzy Eco Studia ELECTRO-SYSTEM zaangażowali się też w ciekawy konkurs. Magda i Kuba zachęcają do udziału w nim swoich fanów i do tego, aby byli nie tylko odbiorcami treści ekologicznych, ale także ich twórcami.

Ze szczegółami konkursu można zapoznać się na stronie www.electro-system.pl/edukacja .

W tym roku zadanie konkursowe polega na stworzeniu własnego filmiku do eko piosenki Odzyskaj. Wybierzemy wspólnie z Magdą autorów najciekawszych prac, którzy pokażą jak należy postępować lub jak nie należy postępować z elektroodpadami. Zwycięzcy odwiedzą nas w Warszawie podczas Wielkiego Finału na Sprzątanie świata oraz otrzymają cenne nagrody rzeczowe w postaci: projektora, smartfona lub tabletu! – mówi dr Robert Wawrzonek, Prezes Zarządu organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM, pomysłodawca projektu Eco Studio.

Wielki Finał na Sprzątanie Świata

W wydarzeniu, we wrześniu br. w Warszawie wezmą udział laureaci konkursu, odwiedzą nas maskotki projektu z Green Team, przygotowane zostaną atrakcje plenerowe, a także zbiórka drobnych elektrośmieci. Na scenie pojawią się ambasadorzy, a na widowni zasiądą zaangażowani ekologicznie influencerzy.

Nasze przesłanie

Jednym z głównych celów projektu Eco Studio ELECTRO-SYSTEM jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych prost z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika – tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie.

Działania edukacyjne wspierane są przez zaangażowanych ekologicznie patronów medialnych: Newsweek Zielony, magazyn „Odpady i środowisko”, magazyn „Biznes & ekologia”, portal EkoGuru, portal Interia ZIELONA, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów oraz inne media.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem

https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem

https://www.youtube.com/ecostudio

 

Kontakt dla mediów:

Bee Music Monika Batogowska, tel. 501 734 330, biuro@beemusic.com.pl