Już 31 stycznia startują Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu. Jednym z największych wystawców będzie Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a wydarzenie otworzy wiceminister Piotr Uściński.
Tegoroczną edycję wydarzania otworzy odpowiedzialny za budownictwo wiceminister Piotr Uściński, który wystąpi 31 stycznia o godz. 11:00.
Stoisko wystawiennicze przygotowanie przez MRiT będzie liczyć przeszło 100 metrów kwadratowych! Do współpracy zaprosiliśmy grono ekspertów, którzy będą do dyspozycji wszystkich odwiedzających targi i odpowiedzą na wszelkie pytania z dziedziny budownictwa.
Stoisko wystawiennicze przygotowanie przez MRiT będzie liczyć przeszło 100 metrów kwadratowych! Do współpracy zaprosiliśmy grono ekspertów, którzy będą do dyspozycji wszystkich odwiedzających targi i odpowiedzą na wszelkie pytania z dziedziny budownictwa.
Na naszym stoisku, będą z nami:
- Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
- Główny Urząd Geodezji i Kartografii
- Instytut Techniki Budowlanej
- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
- Polska Agencja Inwestycji i Handlu
- Urząd Patentowy RP
- Urząd Dozoru Technicznego
- Krajowy Zasób Nieruchomości
- Bank Gospodarstwa Krajowego
- Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
- Stowarzyszenie buildingSMART Polska
- NCBR
Eksperci na naszym stoisku odpowiedzą na pytania z następującej tematyki:
- Zagadnienia prawne (budowlane, geodezyjne, planowanie przestrzenne, termomodernizacja budynków, zamówienia publiczne).
- Pomoc w prowadzeniu i rozwoju firmy oraz wsparcie finansowe na jej rozwój, w tym dofinansowania z Funduszy Europejskich.
- Systemy wsparcia dla eksporterów – jak znaleźć partnera handlowego na rynkach zagranicznych i jak pokonać bariery w rozwoju zagranicznego eksportu.
- Możliwości pozyskania nowych klientów, rozszerzenia działalności lub pozyskania partnera dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
- Wyzwania dla przedsiębiorstw w świetle perspektywy finansowej 2021-2027.
- Informacje dla przedsiębiorców w zakresie nowych inwestycji (m.in. ulgi podatkowe na realizacje nowych inwestycji, tereny inwestycyjne) oraz internacjonalizacja (m.in. informacje o rynkach zagranicznych, proeksportowe instrumenty finansowe).
- Ekologiczne Budownictwo Modułowe, które nie jest już droższe niż budownictwo tradycyjne, jako odpowiedź na wyzwania branży budowlanej, wyzwania klimatyczne oraz problemy demograficzne Polski.
- Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM) – wspieranie budownictwa czynszowego z przystępnymi cenowo lokalami na długoterminowy najem z opcją dojścia do własności.
- Finansowe wsparcie na potrzeby poprawy efektywności energetycznej i instalacji OZE w budownictwie wielorodzinnym (Program TERMO).
- Pomoc finansowa dla inwestorów realizujących przedsięwzięcia termomodernizacyjne; bezzwrotne wsparcie oraz finansowanie zwrotne mieszkalnictwa – w ramach Instrumentu pożyczkowego Banku Gospodarstwa Krajowego.
- Wsparcie przedsiębiorców w procesie wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych.
- Geoportal – aktualna i wiarygodna informacja z rejestrów urzędowych oraz innych źródeł,
- sprawdzanie urządzeń technicznych na Twoich placach budów w celu zapewnienia bezpieczeństwa technicznego.
- Udzielanie praw wyłącznych na przedmioty ochrony własności przemysłowej (wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe).
- Prowadzenie Cyfrowej Książki Obiektu Budowlanego (c-KOB) i Elektronicznego Dziennika Budowy (EDB).
- BIM.
W tym roku Targom BUDMA towarzyszyć będzie szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej. Najważniejszym wydarzeniem jest Forum Gospodarcze Budownictwa „Build4Future”, które odbędzie się w dniach 30-31 stycznia 2023 r. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie budma.pl.
Materiały
Ministerstwo Rozwoju i Technologii na targach BUDMA 2023
Budma2023-ulotka.pdf 13.46MB