Drukowanie na drukarce 3D, sterowanie robotami, elektryczny fryzjer, a także gry planszowe i budowa domu z giga klocków – ty tylko część z atrakcji przygotowanych przez MRiT na piknik z okazji Dnia Dziecka organizowany ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Widzimy się już 3 czerwca!

Zarezerwuj ten dzień wraz z rodziną i najbliższymi. Dołącz do wyjątkowego wydarzenia pełnego dobrego humoru i zabawy. Dzieciaki i ich opiekunowie zobaczą m.in. pokazy tresury psów, demonstracje służbowych pojazdów oraz spróbują jazdy symulacyjnej samochodem z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości.

Liczne atrakcje przygotowało także Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Nasi goście będą mieli okazję samodzielnie bawić się i sterować przygotowanym zestawem robotów. Pokażemy i omówimy zasadę działania drukarki 3D oraz zaprezentujemy przedmioty wydrukowane z zastosowaniem tej nowoczesnej techniki. Z kolei Generator van de Graaffa wytworzy ekstremalnie wysokie napięcia statyczne, pozwalając zaobserwować niezwykłe efekty – podczas pokazu uczestnicy będą mieć fryzury niczym młody Einstein 😊. Moc atrakcji dla najmłodszych przygotowały też instytucje podległe MRiT: Urząd Patentowy RP, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Główny Urząd Miar.

Jednym słowem będzie się działo!

Czekamy na Was i najmłodszych gości w Ogrodach Kancelarii Premiera przy Alejach Ujazdowskich 1/3. Start jest o godzinie 10:00, zakończenie o godz. 17:00. Wstęp wolny i bezpłatny.

Zapraszamy!