Warszawianka Roku to plebiscyt honorujący kobiety, które swoją działalnością społeczną lub zawodową w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promowania Warszawy. Już tylko do jutra można zgłaszać swoje kandydatki do tegorocznego tytułu.

Dobiega końca głosowanie w plebiscycie Warszawianka Roku, kandydatki można zgłaszać już tylko do jutra. Jeśli znają Państwo wspaniałe, odważne kobiety, które przede wszystkim poświęcają się dla innych, to zgłaszajcie ich kandydatury – zachęca do udziału w plebiscycie prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Tytuł Warszawianki Roku w 2022 roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i promowanie wartości demokratycznych, otwartości, tolerancji, równouprawnienia, a także za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie. W latach poprzednich laureatkami plebiscytu zostały: Irena Sendlerowa, Anna Ojer, Nicole Sochacki-Wójcicka, Krystyna Janda i Wanda Traczyk-Stawska.

Kandydatki do tytułu Warszawianka Roku 2022 można zgłaszać poprzez stronę internetową warszawiankaroku.um.warszawa.pl/2022/ oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej ­– wypełniony i wydrukowany formularz trzeba wysłać na adres Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy (ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa, z dopiskiem „Warszawianka Roku”). Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 15 listopada 2022 r.