Rolnicy z Cooperative Academy przed wojną dbali o rozwój spółdzielczości w Ukrainie. Teraz zostali na swoich gospodarstwach, by zapewnić żywność swoim sąsiadom. Na zbiórce w serwisie Pomagam.pl zbierają na wyposażenie, by móc przetrwać.

Wiosna to intensywny czas na gospodarstwie. Ruszają prace polowe oraz sadzenie roślin. Ukraińscy rolnicy jednak muszą na pierwszym miejscu bronić swoich rodzin i społeczności przed rosyjskim okupantem. Wielu z nich zdecydowało się zostać, by nieść pomoc na miejscu – przede wszystkim zapewnić dostęp do żywności swoim sąsiadom.

Gdy jesteś rolnikiem/rolniczką i utrzymujesz się z produkcji żywności na swoim kawałku ziemi, najlepszą rzeczą jaką możesz robić dla swojej społeczności, jest próba kontynuacji pracy na roli. Wartości spółdzielcze i solidarność nigdy nie zginą. Bądźcie z nami, wspierajcie nas, pomóżcie nam. Nie zostawiajcie nas samych. – opowiadają Iryna Volovyk i Sofia Burtak z Cooperative Academy.

Rolnikom z Ukrainy na portalu Pomaga.pl udało się zebrać już ponad 15 tysięcy złotych, jednak potrzeby są o wiele większe. Wsparcie Cooperative Academy znalazła również wśród innych tego typu organizacji. Zakupem potrzebnych rzeczy w Polsce oraz przesłaniem ich do Ukrainy zajmą się Katarzyna Kalinowska z warszawskiej Kooperatywy Spożywczej “Dobrze” i Sara Vicari z arountheworld.coop.

Zbiórkę można wesprzeć, klikając w link: https://pomagam.pl/coopsukraine. Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl, a 100% wpłaconej kwoty trafia na pomoc humanitarną.

Do tej pory na oficjalnej zbiórce Fundacji Pomagam.pl https://pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już prawie 12 mln zł. Wszystkie środki są przekazywane na pomoc humanitarną. Do tej pory zakupiono już m.in. karetkę z wyposażeniem, 1500 apteczek taktycznych oraz uruchomiono infolinię.

 

Widget do wstawienia na stronę:

Zbiórka Cooperative Academy:

<iframe frameborder=”0″ width=”430″ height=”500″ scrolling=”no” src=”https://pomagam.pl/coopsukraine/widget/large/”></iframe>

Zbiórka Solidarni z Ukrainą:

<iframe frameborder=”0″ width=”430″ height=”500″ scrolling=”no” src=”https://pomagam.pl/solidarnizukraina/widget/large/”></iframe>

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i lub biznesowych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.