Sezon wakacyjny w pełni i wciąż wahasz się gdzie spędzić słoneczny urlop w gronie przyjaciół? Region Emilia Romagna w północnej Italii jest doskonałą destynacją na wypad ze znajomymi. Włoskie dolce far niente czyli słodkie „nic nierobienie”, aktywny wypoczynek z widokiem na morze czy wycieczka do kolebki włoskiej motoryzacji? Wybór należy do Ciebie!

Plaże dla wszystkich – bez wyjątków

Fani “plażingu” zdecydowanie odnajdą się na plażach w regionie Emilia Romagna. Wybrzeże Adriatyku, które rozciąga się przez ponad 100 kilometrów kusi, by oddawać się wodnym i słonecznym kąpielom przez cały dzień.
Wakacje w gronie znajomych mogą być jeszcze lepsze, gdy na podkładzie znajdują się czworonożni przyjaciele. Jeśli podróżujesz z futrzanym kompanem – nie ma żadnych powodów do obaw! Region Emilia Romagna jest jednym z najbardziej przyjaznym zwierzakom miejsc. Znaleźć tam można specjalnie wydzielone strefy dla psów na plażach – parasolki, prysznice, a nawet małe baseny, w których zwierzęta mogą się chłodzić. Przy plażach i w miastach znajdują się także liczne miejsca, gdzie można spacerować z swoim czworonogiem.
Twoi znajomi wolą spędzić dzień na plaży, a Ty chciałbyś aktywnie wykorzystać słoneczną pogodę? Nic prostszego! Region Emilia Romagna oferuje liczne wydarzenia sportowe, jak na przykład “Un mare di Energia” (pl. Wakacje pełne energii), dzięki którym można nauczyć się m.in. „Metabolicznego spaceru” (ang. Metabolic Walk). Ta specyficzna wędrówka zawiera w sobie elementy tańca i boksu. A gdzie najlepiej spacerować? Oczywiście blisko morza, na nowo otwartej promenadzie „Il Parco del Mare” (pl. Park Dobrego Samopoczucia) w Rimini. Jest to idealne miejsce dla spragnionych wysiłku fizycznego, gdyż posiada długą na 7 kilometrów siłownię na otwartym powietrzu, największą nad Morzem Śródziemnym.
Rimini, Zdjęcie: Davide Piras Bassa

Rimini, Zdjęcie: Davide Piras Bassa

Skoro o plaży mowa – od tego lata palenie papierosów przy linii brzegowej jest zabronione, a kąpieliska regionu Emilia Romagna są zobowiązane do utrzymywania plaż i wód w czystości. Panele słoneczne i energooszczędne oświetlenie są coraz powszechniejsze na plażach Riwiery – wszystko w duchu eko! Ponadto, kąpieliska są w pełni inkluzywne – na przykład w Lidi di Comacchio czy w Cervi lub Rimini stacjonują darmowi fizjoterapeuci, którzy asystują osobom z niepełnosprawnościami zarówno na plaży, jak i w morzu.

A po plaży, czas na ryk silników!

Ze względu na swój wkład w rozwój włoskiego przemysłu motoryzacyjnego region Emilia Romagna znany jest jako Dolina Motoryzacyjna (ang. Motor Valley). To tutaj powstają legendarne marki takie jak Ferrari, Maserati, Lamborghini czy Ducati. Oprócz fabryk czy muzeów, region oferuje wiele atrakcji dla fanów motoryzacji. Zabierz swoich znajomych do stolicy Motor Valley – Modeny, do której można dotrzeć pociągiem lub samochodem i poznaj historię najbardziej znanych światowych marek samochodów i nie tylko!
To właśnie esencja włoskiego regionu Emilia Romagna w północnych Włoszech. Różnorodność dostępnych tam atrakcji i miejsc wartych zobaczenia pogodzi różne zainteresowania i potrzeby Twoich bliskich niezależnie od wieku i upodobań. Połączenia lotnicze do regionu dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska.

***

Więcej informacji:
Na temat regionu Emilia Romagna:
https://www.emiliaromagnawelcome.com/pl

Oficjalny profil regionu Emilia Romagna w Polsce na Facebooku: https://www.facebook.com/EmiliaRomagnaTourismPL