Warszawa buduje mieszkania dla warszawiaków na Bemowie

Warszawa buduje mieszkania dla warszawiaków na Bemowie

M.st. Warszawa i Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ realizują inwestycję budowy mieszkań przy ul. Pełczyńskiego w dzielnicy Bemowo. Powstanie 235 nowych lokali mieszkalnych.

Inwestycja przy ul. Pełczyńskiego wpisuje się w realizację jednego z celów polityki mieszkaniowej miasta st. Warszawy, którym jest m.in. stworzenie oferty odpowiedniej dla osób o umiarkowanych dochodach, które nie mogą albo nie chcą posiadać mieszkania na własność – powiedziała na uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Inwestycja będzie składała się z trzech budynków mieszkalnych, wielorodzinnych o zróżnicowanej wysokości, od jednej do ośmiu kondygnacji. W procesie realizacji inwestycji zostanie wybudowane 235 lokali mieszkalnych. Każdy z budynków będzie posiadał garaż podziemny z miejscami parkingowymi, ogółem będzie 148 miejsc postojowych, natomiast 28 miejsc postojowych będzie zlokalizowane na parkingu naziemnym.

189 mieszkań jest w gestii TBS – reszta 46 mieszkań sfinansowanych przez miasto jest w dyspozycji miasta. Aktualnie trwają nabory. Do 22 października br. spółka planuje zakończyć nabór na ostatnie lokale dostępne w ofercie TBS.

Obiekt w całości będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Aktualnie na placu budowy prowadzone są roboty żelbetowe stanu surowego, a termin zakończenia realizacji inwestycji to początek 2023 roku.

2021-09-29T20:03:41+02:00
Przejdź do góry