Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Galperyna odbyły się Katedrze Polowej WP i na Cmentarzu Powązkowskim. Rodzina i przyjaciele odprowadzili go na miejsce pochówku w kwaterze żołnierzy Polski Walczącej.

Prezesa Związku Powstańców Warszawskich żegnali przedstawiciele różnych instytucji i organizacji kombatanckich. – Człowiek utalentowany i wielki społecznik – tak Zbigniewa Galperyna wspominał wiceprezes związku Jerzy Mindziukiewicz.

W ceremonii pogrzebowej uczestniczył prezydent m.st. Warszawy. Rafał Trzaskowski podkreślał, „że to trudne momenty, kiedy odchodzi bohater, ale istotne jest, że pamięć o ludziach powstania na pewno przetrwa i to jest źródło nadziei”. W mojej pamięci pozostaje przede wszystkim wierność i bezkompromisowość, która dzisiaj jest tak bardzo w cenie. Pana Zbigniewa zapamiętam, jako osobę która łączyła dwa pozorne przeciwieństwa – z jednej strony twardo wyrażał swoje zdanie i stał na straży wartości, a z drugiej strony był osobą o niebywałym poczuciu humoru i dystansie do rzeczywistości – mówił prezydent Trzaskowski.

Zbigniew Galperyn „Antek” zmarł 23 września w wieku 92 lat. Był żołnierzem Szarych Szeregów i Armii Krajowej, powstańcem warszawskim ze Zgrupowania „Chrobry I”. Uczestniczył w walkach na Woli, Starym Mieście i w Śródmieściu. Był jednym z najmłodszych żołnierzy wyróżnionych Krzyżem Walecznych, który otrzymał w 1944 roku.

Był pierwszym wiceprezesem Związku Powstańców Warszawskich, a ostatnio jego prezesem. Po wojnie początkowo pracował w zakładzie rzemieślniczym w Skolimowie. W 1950 r. zdał egzamin maturalny, następnie studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako ekonomista, był zatrudniony m.in. przy odbudowywaniu Skopje po trzęsieniu ziemi w 1963 r.

Miejsce pochówku Zbigniewa Galperyna to kwatera D 22, rząd 12, grób 2 – Panteon Żołnierzy Polski Walczącej.