W środę 6 lipca Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk spotkał się z Nargiz Gurbanovą, Ambasador Azerbejdżanu w Polsce. Wiodącym tematem spotkania, które odbyło się w siedzibie resortu, była wymiana dobrych praktyk związana z przygotowaniami Polski do III Igrzysk Europejskich 2023 Kraków-Małopolska. Azerbejdżan był gospodarzem I Igrzysk Europejskich w 2015 roku.

Podczas spotkania ambasador Gurbanova podkreśliła, że strona azerbejdżańska z przyjemnością podzieli się swoimi doświadczeniami z organizacji I Igrzysk Europejskich, które odbyły się w Baku. – Z chęcią wymienimy się dobrymi praktykami związanymi z organizacją tego wydarzenia. Państwa doświadczenie jest pomocne. Cieszę się, że III Igrzyska Europejskie odbędą się w Polsce. Dołożymy starań, aby to wydarzenie stało na najwyższym poziomie – powiedział minister Kamil Bortniczuk.

W trakcie spotkania rozmówcy poruszyli również kwestie związane z postrzeganiem Polski i Azerbejdżanu w obu krajach, a także z rozwojem turystyki, który jest możliwy m.in. dzięki bezpośredniemu połączeniu lotniczemu obu stolic. Realizowane od 27 maja br. przez PLL „LOT” połączenie z pewnością pozytywnie wpłynie na dynamikę wymiany turystycznej między naszymi krajami.