Na wiosnę Wilanów zazieleni się jeszcze bardziej dzięki intensyfikacji nasadzeń, które w tym roku miały miejsce w dzielnicy. W tym roku w Wilanowie pojawiło się mnóstwo gatunków roślin. Z dbałością wyselekcjonowane rośliny są uzupełnieniem dotychczasowej zieleni miejskiej.

„Działamy konkretnie, skutecznie i na dużą skalę. W 2021 roku na obszarze naszej dzielnicy posadziliśmy rekordową liczbę krzewów, bylin i drzew. Dzięki temu już na wiosnę Wilanów będzie jeszcze bardziej zielony, a zarazem pełen różnokolorowych kwiatów.” – podkreśla Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów Bartosz Wiśniakowski i dodaje „Realizujemy urozmaicone założenia i zróżnicowane formy ukwieceń. Zarazem staramy się tak dobierać gatunki i odmiany, aby tworzyły spójną całość z już posadzoną roślinnością. Nowe rośliny pojawiły się w Powsinie, na Zawadach oraz w Miasteczku Wilanów. Nasadzenia były realizowane przede wszystkim z inicjatywy Zarządu, w ramach osobnych umów na pielęgnację zieleni niskiej oraz sadzenia drzew. Część nowych nasadzeń już powstała lub zostanie przeprowadzona w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego”.

Na zlecenie urzędu posadzonych zostało 7837 krzewów (głównie: pęcherznica, irga błyszcząca, berberys, tawuła, róża okrywowa, śnieguliczka), 2747 bylin (głównie: szałwia, jeżówka), 4000 roślin cebulowych (głównie: czosnek ozdobny, tulipan), 114 drzew (głównie: klon, lipa, wiśnia).

Rośliny zostały posadzone głównie na wiosnę oraz teraz -między wrześniem a listopadem. Jesień to najlepszy czas na sadzenie młodych drzew i krzewów. Jesienią występuje mniej anomalii pogodowych, a gleba o tej porze jest często bardziej wilgotna, co ułatwia ukorzenienie się rośliny.

Nowa zieleń pojawiła się na ulicach: Bruzdowej, Zaściankowej, Potułkały, Lentza, Gronowej, Oś Królewska, Klimczaka, Rycerstwa Polskiego i na ul. Sarmackiej.