To był wyjątkowy pokaz z eko-przesłaniem! Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała Wielki Finał czwartej edycji projektu edukacyjno – ekologicznego „Moda na recykling”. W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP Polska wystąpiły modelki i influencerzy: Wiktoria Gąsiewska z bratem Mateuszem Gąsiewskim, Ariamartelle – Polish & American Girl, Klaudia Nieścior – zwyciężczyni ostatniej edycji „Top Model” z koleżanką z programu Adrianą Hyzopską, weganka i blogerka – Justyna Żak „Juszes” oraz trener, motywator – Daniel Józek „Qczaj”. Wydarzenie poprowadziła Edyta Herbuś, a na scenie wystąpili Maya i Mateusz z dziecięcego musicalu „Pan Niezwykły” oraz gwiazda muzyczna – Paulina Sykut – Jeżyna.

Wielki finał 4 edycji projektu “Moda na Recykling”, który odbył się w Kinie Elektronik na warszawskim Żoliborzu przyciągnął tłumy mediów, gwiazd i najmłodszych. Gości powitał Dyrektor Generalny Europejskiej Platformy Recyklingu – dr Mikołaj Józefowicz. Stylizacje z elektroodpadów zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody – Annę Kubisz. Pomagały jej dzieci i młodzież z całej Polski: Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Otwocka, Wąbrzeźna, Iławy, Ustrzyk Dolnych, Aleksandrowa Łódzkiego i Myszkowa.

 

W klimatyczny nastrój wprowadzili nas odtwórcy głównych ról w dziecięcym musicalu „Pan Niezwykły” – Maya Pilarczyk i Mateusz Chodorowski, którzy śpiewająco alarmowali co czyha na dzieci w sieci. Gwiazdy znane ze srebrnego ekranu, ubrane w kreacje z elektroodpadów edukowały, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza, gdyż mogą być niebezpieczne dla środowiska. Należy je oddać do punktów zbiórki. Możemy im też w twórczy sposób nadać drugie życie.

 

Pokaz mody, do którego muzykę skomponował Filip Siejka, rozpoczęła Wiktoria Gąsiewska z bratem Mateuszem Gąsiewskim. Wiktoria miała na sobie suknię z płytek drukowanych i slotów na karty sim z zepsutych telefonów, a Mateusz top przypominający „zbroję” z płytek komputerowych. Ariamartelle błyszczała w miedzianym gorsecie, którego elementy zostały odzyskane ze zużytych urządzeń elektrycznych. Klaudia Nieścior miała na sobie sukienkę z odpadowych kabli od serwerów, a Adriana Hyzopska kostium z przeznaczonych do recyklingu taśm ledowych. Justyna Żak „Juszes” zaprezentowała gorset z pasków z opornikami, powstałymi jako odpad z zakładów produkujących płyty główne do telewizorów, Qczaj – kamizelkę wykonaną z kart pamięci do serwerów. Na finał na scenę wkroczyła gwiazda muzyczna wydarzenia – Paulina Sykut – Jeżyna, która miała na sobie bluzkę z białych płytek drukowanych! Całość zakończyły wystąpienia prowadzącej – Edyty Herbuś w kostiumie z zepsutych pilotów do telewizorów i Radnej Dzielnicy Żoliborz – Doroty Klejn w sukience z pasków od drukarek. Na widowni zasiedli uczniowie ze szkół z całej Polski, dziennikarze, prezydenci i burmistrzowie miast oraz gwiazdy: Monika Miller, Monika Richardson, Madzia Wójcik, Marta Tomczak, Patrycja Wiej i Mariusz Wawrzyńczyk.

Dodatkowo, aby uczcić rozpoczęcie roku szkolnego podczas wydarzenia przeprowadzono licytację sukni, którą prezentowała Klaudia Nieścior. Recyklingową kreację wylicytował przedstawiciel zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Eloroc – Jakub Korolewicz. Dochód uzyskany z licytacji (aż 3000 zł) zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka, która prowadzi Szkołę Podstawową Wspierania Rozwoju. To niepubliczna szkoła specjalna, bezpłatna dla rodziców, która wspiera dzieci z niepełnosprawnościami, głównie ze spektrum autyzmu.

 

Przygotowania na backstage trwały od wczesnych godzin porannych. Fryzury na pokaz przygotowali Piotr Popławski wraz z ekipą salonu Artistik.Team i Łukasz Mróz Hair, a za makijaże odpowiadały Wioletta Peem, Patrycja Bociańska i Marta Miłosz. Goście mogli skosztować zdrowych przekąsek od Blikle i Goplany, a także ugasić pragnienie wodą Staropolanka w butelkach w 100% z tworzywa odzyskanego tzw. rPET i Oranżadą Hellena, przenoszącą nas w czasy dzieciństwa. Całość wydarzenia miała wsparcie medialne magazynów „Odpady i środowisko”, „Biznes & ekologia”, „Eco Miasto”, PSMM Monitoring  & More, portali www.ekoguru.pl, www.polskaekologia.org.pl , a także wsparcie multimedialne w aplikacjach runvido.com i ultron.ar. Kwartalnik EkoNatura wręczył również statuetkę Eko Sowy za szerzenie wiedzy na temat prawidłowego postępowania z elektroodpadami Dyrektorowi Generalnemu ERP Polska – dr Mikołajowi Józefowiczowi.

Goście otrzymali też specjalne recyklingowe torby na zakupy od Agencji Reklamy Ave Media, kosmetyki naturalne od Laboratorium Ava i Arganicare. Wszyscy mogli też podziwiać wystawę zdjęć autorstwa Anny Kubisz, które znalazły się w przygotowanym specjalnie na to wydarzenie kalendarzu. Na zdjęciach recyklingowe kreacje prezentowały Anna Mucha, Basia Kurdej – Szatan, Dorota Gardias, Małgorzata Tomaszewska, Agnieszka Kaczorowska – Pela,  Ania Piszczałka, Madzia Wójcik, Fit Lovers, Edyta Herbuś, Paulina Sykut – Jeżyna i Olivier Janiak (przy przygotowaniu wystawy i wydrukach wielkoformatowych pomagała ekipa Wielkiej Reklamy).

———————————————————————————————————————————

O ERP Polska:

ERP Polska jest profesjonalną organizacją odzysku pomagającą producentom w wypełnianiu ich ustawowych obowiązków dotyczących recyklingu oraz przetwarzania sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i opakowań. Jednym z nich jest prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych, takich jak projekt „Moda na recykling”. Firma została założona siłami producentów i dla producentów – w Polsce zaufało jej już ponad 200 klientów. Organizacja gwarantuje wysoki poziom usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań. ERP Polska jest częścią Grupy Landbell – globalnego dostawcy profesjonalnych usług i doradztwa w zakresie ochrony środowiska.

———————————————————————————————————————————-

Partnerzy: Bee Music, Anna Kubisz, Blikle, Goplana, Oranżada Hellena, Staropolanka, Ave Media, Ava Laboratorium, Arganicare, Runvido.com, Ultron.ar, Wielka Reklama, Łukasz Mróz Hair, Artistik. Team Piotr Popławski, Patrycja Bociańska, Wioletta Peem, Marta Miłosz, Kultura Kawy, Kino Elektronik.

 

Patroni medialni:  magazyny „Odpady i środowisko”, Biznes & ekologia”, „Eco Miasto”, ogólnopolski kwartalnik ekologiczny „EkoNatura”, portale www.ekoguru.pl, Polska Ekologia www.polskaekologia.org.pl oraz PSMM Monitoring & More.

 

Patroni Honorowi:  Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Prezydent Otwocka, Burmistrz Wąbrzeźna, Burmistrz Iławy, Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Burmistrz Myszkowa.

 

www.erp-recycling.pl, https://www.youtube.com/erptv https://www.facebook.com/erp.tv/https://www.instagram.com/erp.tv/